Tähe Rootsmäe-Sööt

Olen kliiniline psühholoog, paari- ja pereterapeut, viin läbi isiksuse ja kognitiivse funktsiooni uuringuid. Psühholoogia bakalaureuse ja magistrikraadi omandasin Tartu Ülikoolis. Psühholoogiat läksin õppima huvist inimeste vastu – miks me oleme just sellised nagu me oleme ja käitume ning mõtleme just nii nagu parasjagu seda teeme.

Ülikooliõpingute ajal asusin tööle Viljandi Haiglasse, kus tegelesin põhiliselt eakate ning laste ja nende peredega. Mul on olnud hea meel töötada aastaid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriahaiglas, kus kohtun nii inimestega individuaalselt kui paaride ning peredega, teostan kognitiivsete funktsioonide ja isiksuse uuringuid. Psühhiaatriakliiniku töö on andnud mulle tähtsa kogemuse erinevate muredega tegelemisel, mõneks näiteks on söömishäired, ärevushäired, raske depressioon, paarisuhte ja noorukite temaatika, isiksushäired.

Läbitud teraapiakoolituste hulka kuuluvad Perekonnapsühhoteraapia pädevuskoolitus, IMAGO suhteteraapia baaskoolituse, EFT (Emotionally Focused Therapy/ Tunnetekeskne paariteraapia) põhikoolituse, Lahenduskeskne lühiteraapia ning Kognitiiv-­ käitumusliku teraapia algkursused.

Minu töö on väga huvitav, teen seda armastuse ning pühendumusega. Pereteraapia juurde viisid mind sarnased küsimused, mis ülikooli psühholoogiat õppima. Inimene ei teguste üksinda, oleme oluliselt mõjutatud meid ümbritsevast keskkonnast, mistõttu indiviidi lähemalt vaadeldes ning käitumist analüüsides, tuleb alati vaadata ka tema keskkonda. Töö ja õpingute käigus olen mõistnud, et inimese käitumisel ja mõtlemisel on alati teatud põhjus, motivatsioon ning selge loogika. Mõistes, mis see on ning kuidas see on tekkinud, on kergem teha elus muutuseid.

Töö- ja eraelu kandvad väärtused on mul sarnased – hindan kõrgelt oma perekonda, suhteid oma kauaaegse abikaasa ja pisikese tütrega. Vabal ajal meeldib mulle lugeda, mõnda head filmi vaadata, käia looduses jalutamas, külastada kunstinäituseid.

Minu vastuvõtule registreeri telefonil 55 00 355 või kirjuta meiliaadressile info@eguerapraksis.ee